Citypress-gr®

Επικοινωνήστε μαζί μας : email: citypress.gr@gmail.com

Posted by defactogr στο 28 Ιουνίου, 2012

Η Ιταλία στον τελικό με δυο γκολ του Μπαλοτέλι.

Σε απόλυτο θρίαμβο των Ιταλών εξελίχθηκε η μεγάλη κόντρα με την Γερμανία στην αρένα της Βαρσοβίας. Η λύτρωση για τη σκουάντρα ατζούρα ήρθε από τα «μαγικά πόδια» του ασυγκράτητου Μάριο Μπαλοτέλι στο 20ό λεπτό όταν γράφτηκε 0-1 στον ημιτελικό του EURO 2012.
Ο σούπερ σταρ της Μάντσεστερ Σίτι αποτελείωσε τα όνειρα των Γερμανών ….
για την ισοφάριση στο 37ο λεπτό. Με σουτ κεραυνό παραβίασε την εστία του Νόιερ, έγραψε το 0-2 και έδωσε το έναυσμα για ξέφρενους πανηγυρισμούς στο νότο της Ευρώπης.

Η Γερμανία μείωσε σε 1-2, δύο λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Οζίλ.

3 Σχόλια to “Forza Italian …διέλυσε τους Γερμανούς και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του euro 2012”